Košík 0
máte dotaz na náš klub
1.FC Slovácko B 1.SC Znojmo FK ČSK Uherský Brod FC Hlučín FC Slovan Rosice FC Zbrojovka Brno B FC Zlín B FC Zlínsko FK Blansko FK Frýdek - Místek FK Hodonín FK Třinec MFK Karviná B SK HS Kroměříž SK Uničov TJ Start Brno TJ Unie Hlubina

Stadion na Zelničkách

Více než šest stovek diváků se těšilo na penaltový rozstřel, dramatickou koncovku. Trenéři Tesařík se Zápotočným už přemýšleli, koho pošlou na pokutové kopy. Na oblíbenou loterii ale nakonec na Zelničkách ve středu nedošlo. Postupové naděje fotbalistům Strání sebral v nastaveném čase hostující Papalele.

Celek z Uherskohradišťska ve 2. kole MOL Cupu podlehl doma druholigové Opavě 0:1 a v soutěži končí.

Trenér Strání Tesařík po porážce v Uničově provedl jedinou změnu, místo stopera Kičina nastoupil Nigerijec Adeyemi, do středu obrany se zasunul kapitán Silnica.

Do sestavy Opavy se vrátil Omale, na lavičce byl i uzdravený stoper Srubek. Dres Slovácka v minulosti nosili i Kozák s Rezkem, Slezanům scházeli jen Blecha s Ratajem.

Favorizované Slezané byli od úvodu střetnutí aktivnější i fotbalovější, ve finální fázi ale nebyli přesní.

Ve 21. minutě sice skóroval Papalelé, sudí Černý na pokyn asistenta Podaného gól neuznal kvůli ofsajdu.

Celek z Uherskohradišťska odpověděl nedotaženým brejkem Mikloviče. Jinak se domácí spíše bránili.

Ve 27. minutě pálil opavský kapitán Ondráček vysoko nad. Pak přišly chvíle Jakuba Rezka. Šestadvacetiletý odchovanec Slovácka nejprve orazítkoval levou tyč, pak zblízka pálil do boční sítě.

Následně se bývalý hráč Jihlavy či Karviné ocitl sám před Nemravou, zkušeného gólmana ale neprostřelil.

Následně velmi aktivní Rezek připravil palebnou pozici pro Ondráčka, hostující středopolař střílel z hranice šestnáctky vysoko nad.

Strání bylo nejblíže brance těsně před přestávkou. Švrček ale ve vyložené pozici orazítkoval pouze tyč.

Domácí kouč Tesařík o přestávce vyměnil tři hráče, Slezané ale i po změně stran měli územní převahu, tlačili se do zakončení.

Papalele mířil do břevna, vzápětí skončila jeho rána na rohu. Po něm málem zaskočil Nemravu Málek.

Hrozili ale i domácí. V 51. minutě střílel střídající Jan Michalec těsně vedle. Neuspěl ani Miklovič.

Třetiligový nováček ve druhé půli zahrával několik standardních situací, všechny ale dokázala opavská obrana v čele s brankářem Richterem odvrátit.

Vyrovnané utkání směřovalo k penaltám, když se v 93. minutě dostal k míči Papalelé a duel rozhodl.Opava si ze Strání neodvezla jenom postup, ale i 17 789 korun. Právě tuto částku diváci při utkání vybrali na pomoc slezskému klubu, jehož stadion při nedávných povodních zaplavila velká voda.

Branka: 90.+3. Papalelé

Opava: Richter – Mooto, Lehocki, Helešic – Mužík (58. Čejka), Ondráček, Málek, Omale, Rezek (76. Haitl), Papalelé – Kozák (76. Blatný). Trenér: Zápotočný.