Košík 0
máte dotaz na náš klub
1.FC Slovácko B 1.SC Znojmo FK ČSK Uherský Brod FC Hlučín FC Slovan Rosice FC Zbrojovka Brno B FC Zlín B FC Zlínsko FK Blansko FK Frýdek - Místek FK Hodonín FK Třinec MFK Karviná B SK HS Kroměříž SK Uničov TJ Start Brno TJ Unie Hlubina

Slavičín

V letní přípravě všechno prohráli, ale první soutěžní zápas v nové sezoně pod vedením kouče Dušana Tesaříka s přehledem zvládli. Fotbalisté třetiligového Strání ve 2. předkole MOL Cupu potvrdili roli favorita, na hřišti divizního Slavičína zvítězili 3:1 a v celostátním poháru se těší na dalšího soupeře, kterého určí los.

Za hosty se střelecky prosadili Jan Michalec s Filipem Hrubošem, jeden gól si dali domácí sami. Porážku Slavičína, který za stavu 1:0 neproměnil pokutový kop, mírnil v 67. minutě Adam Jakubowicz.

„Inkasovaná branka mě mrzí, protože padla po standardní situaci, což je naše největší zbraň. Toto si příště musíme lépe pohlídat, na druhé straně jsme klidně mohli vyhrát rozdílem pěti nebo šesti gólů,“ říká trenér Strání Dušan Tesařík.

Svěřence po výhře v poháru nad krajským rivalem chválil. „Samozřejmě do prvního mistrovského utkání musíme ještě nějaké věci dopilovat, ale po kondiční stránce jsme se posunuli o kousek dál. Kluci v letní přípravě odvedli pořádný kus práce, snad se budou ještě zlepšovat,“ věří.

Celek z Uherskohradišťska dorazil do Slavičína bez stopera Deklevy, který byl na dlouho dopředu plánované dovolené.

V sestavě hostů naopak byl navrátilec ze Slovenska Michal Matúš, klub dotáhl příchod brankáře Rastislava Hodála a Heorhiiho Liavynetse ze Slovácka C. Naopak Kolumbijci třetiligového nováčka neposílí. Na zkoušce nepřesvědčili a vrátili se zpět do rodné vlasti.

Vedení klubu má v hledáčku jiné dva hráče. Příchod jednoho z nich už má potvrzený, jeho jméno ale zatím neprozradí. „Až to bude stoprocentně hotové,“ omluvil se Tesařík.

„Kádr ale potřebujeme doplnit, protože nás čeká dlouhý podzim a my potřebujeme mít šestnáct nebo sedmnáct hráčů,“ říká.

Strání v letní pauze doplnilo i realizační tým. Novým asistentem trenéra Tesaříka se stal Miroslav Zbořil. Bývalý kouč fotbalistek Slovácka dorazil na Zelničky minulé pondělí, v pátek si odbyl zápasovou premiéru.

„Není to asistent, ale kolega,“ tvrdí bývalý ligový záložník. „Velice mi pomáhá. Přinesl jiný pohled na fotbal, detaily. Umí pracovat s počítačem, dodává mi spousty informací, dat, taky perfektně stříhá videa,“ vyzdvihuje.

Zvýšený servis přinesl první výsledky už ve Slavičíně, kde Strání i přes počáteční rozpaky zvítězilo.

„Celkově jsme byli lepší než soupeř, i když prvních dvacet minut jsme se hledali. Kluci jakoby nevěřili tomu, co po nich chci. Postupem času ale začali plnit pokyny a my v poli byli dominantní,“ hodnotí hostující kouč.

Skóre otevřel ve 34. minutě Michalec. Klíčové chvíle přišly na konci první půle. Nejprve domácí Školník neproměnil pokutový kop, který bravurně lapil brankář Nemrava, vzápětí se trefil Hruboš a bylo to 0:2.

Po hodině hry si dali domácí Kalusem vlastní gól. I když vzápětí Jakubowicz snížil, zbytek utkání si třetiligový nováček pohlídal.

„Ve druhé půli jsme měli utkání pod kontrolou. Škoda neproměněných šancí, jenom Miklovič nedal čtyři tutovky, Hruboš další dvě,“ dodal Tesařík.

Jeho tým čeká první zápas v MSFL v neděli 4. srpna, kdy na Zelničkách vyzve Hlučín.

Branky: 67. Adam Jakubowicz - 34. Jan Michalec, 42. Filip Hruboš, 64. Vojtěch Kalus vlastní.

Slavičín: Vypušťák – Kostka, Staněk (62. Boráň), Malenovský (62. Naňák), Jakubowicz, Goňa, Školník (74. Hamalčík), M. Vincour (21. Rapant), Kalus, Juřica (74. Kalík), Šůstek (84. Hubáček). Trenér: Slončík.