Košík 0
máte dotaz na náš klub
1.FC Slovácko B 1.SC Znojmo FK ČSK Uherský Brod FC Hlučín FC Slovan Rosice FC Zbrojovka Brno B FC Zlín B FC Zlínsko FK Blansko FK Frýdek - Místek FK Hodonín FK Třinec MFK Karviná B SK HS Kroměříž SK Uničov TJ Start Brno TJ Unie Hlubina

Brno (Bystrc)

Po třech porážkách konečně zabrali, slaví historicky první výhru v MSFL. Fotbalisté Strání v souboji třetiligových nováčků přehráli na stadionu Bystrce domácí Zbrojovku Brno B jasně 4:1 a odrazili se ze dna tabulky. Hosté všechny branky vstřelili v první půli.

Dvakrát se trefil kanonýr Miklovič, po jednom gólu přidali Haša se Švrčkem. Porážku Brňanů mírnil až v 73. minutě Večeřa.

I když ve Strání zavládla po premiérovém triumfu euforie, trenér Dušan Tesařík zůstává nohama pevně na zemi. „Kluci si ověřili, že můžeme uspět i s atraktivním fotbalem, nemusí jenom bránit. Nějaké záblesky jsme měli už předtím, až duel v Brně ale naznačil, kam se můžeme v případě tvrdé práce dostat,“ říká.

„Zápas ale nebyl vůbec jednoduchý. Znovu se ukázalo, jak je soutěž nesmírně vyrovnaná. Všichni umí hrát fotbal, žádné velké rozdíly mezi mančafty nejsou. Nesmíte ale nic podcenit ani vypustit. Na šance to bylo v první půli vyrovnané, brutálně nás podržel gólman Nemrava. Nelétám na žádném růžovém obláčku. Dobře vím, že to klidně mohlo být 4:4,“ přidává.

Hostům k výhře pomohl i Štěpán Hapal. Dvacetiletý syn kouče ligového Baníku Ostrava poprvé po svém příchodu na Zelničky nastoupil v základní sestavě Strání. Na levém kraji obrany nahradil nemocného Nomilnera. Fit nebyl ani Švrček, který ale odehrál alespoň hodinu.

Od začátku nastoupil Silnica, Na stopera se zatáhl Hruboš. Dekleva tentokrát zůstal jen mezi náhradníky. „I když sestava byla docela polátaná, měla kvalitu,“ míní Tesařík.

Juniorka Brna vstoupila do sezony excelentně, v posledních dvou duelech ale výsledkově vybouchla. Před týdnem padla v Uničově 3:7, v neděli doma padla 1:4.

„Soupeř má ale velkou kvalitu. Viděl jsem ho v Uherském Brodě a i proti nám hrál rychle, kombinačně, dopředu,“ říká Tesařík.

„Domácím jsme se snažili vyrovnat. Po krásných akcích a centrech ze stran jsme dali čtyři góly, skoro pokaždé do prázdné brány,“ pochvaloval si hostující kouč.

Skóre otevřel ve 20. minutě Haša, pak se dvakrát prosadil Miklovič. Skvělou dvaceminutovku završil čtvrtým gólem Švrček.

Na druhé straně měli šanci i Brňané, skvělý Nemrava ale ani jednou neinkasoval.

„Ve druhém poločase jsme se více zatáhli. Zhustili střed hřiště a i přes územní převahu soupeře víceméně kontrolovali hru. Domácí už nějaké extra velké šance neměli,“ tvrdí Tesařík.

Prosadil se akorát Večeřa, který v 73. minutě snížil na konečných 1:4.

„Věděl jsem, že ve druhé půli zdechneme, protože jsem zdědil strašně zanedbaný tým. Kondičně pořád nejsme tam, kde chceme být, ale věřím, že do zimy budeme ready,“ pronesl.

„Kluci se postupně zlepšují. Někteří jsou na tom lépe, jiní hůře, ale vím, že chodí do práce a není vůbec jednoduché ještě třikrát týdně dřít na hřišti,“ dodává.

Fotbalisté Strání se pokusí na cenný venkovní triumf v Brně navázat i za týden doma proti Blansku.

Branky: 73. Večeřa – 30. a 35. Miklovič, 20. Haša, 40. Švrček.

Brno B: Prodělal – Vít (70. Kříž), Šmíd, Kučera (62. Prágr), Šlapanský, Toman (62. Strnad), Večeřa (78. Pavlík), Polášek, Peška, Štepanovský, Černý (78. Dirda). Trenér: Marek Zúbek