Košík 0
máte dotaz na náš klub
1.FC Slovácko B 1.SC Znojmo FK ČSK Uherský Brod FC Hlučín FC Slovan Rosice FC Zbrojovka Brno B FC Zlín B FC Zlínsko FK Blansko FK Frýdek - Místek FK Hodonín FK Třinec MFK Karviná B SK HS Kroměříž SK Uničov TJ Start Brno TJ Unie Hlubina

Karviná

Fotbalistům Strání historicky první třetiligový venkovní zápas hrubě nevyšel. Celek z Uherskohradišťska po domácí těsné porážce s Hlučínem nestačil v MSFL na dalšího soupeře ze Slezska, domácí Karviné B podlehl ve 2. kole vysoko 1:6 a dál zůstává bez bodu.

„Vím, že to zní hrozně, když prohrajeme takovým rozdílem, ale prvních dvacet minut jsme byli jasně lepším týmem a klidně mohli vést 3:0. Porazili nás zahraniční hráči. Všichni byli šikovní, rychlí, rychlostně i technicky zdatní. Byli to oni, kdo udělal zápas,“ říká trenér Strání Dušan Tesařík.

Nováčkovi k lepšímu výsledku nestačila ani trefa Romana Haši v úvodu střetnutí. Slezané výsledek ještě do přestávky třemi brankami otočili, po změně stran svůj náskok ještě navýšili.

Strání se vrátilo domů s debaklem a se zraněným krajním bekem Holíkem, jenž si poranil zadní stehenní sval a ještě před poločasem musel střídat.

„Je to škoda, protože podával kvalitní výkony, měl slušnou formu a nejspíše nám bude delší dobu chybět,“ tuší Tesařík.

Na Zelničkách zřejmě budou po dvou porážkách řešit doplnění mužstva. Kádr totiž není až tolik široký, na marodce zůstávají Mario Michalec a Jahoda, nyní k nim přibyl Holík. „Pobavíme se o tom, ale nyní o ničem nevím,“ říká Tesařík.

Proti Karviné B nasadil stejnou základní sestavu jako při domácí premiéře s Hlučínem.

Nováček vstoupil do nedělního utkání sebevědomě, soupeře zaskočil nejen aktivní hrou, ale především vedoucí branku, kterou v 6. minutě zaznamenal Haša. Posila ze Skalice tak skórovala hned ve druhém zápase. „Placírkou uklidil do branky propadnutý míč,“ popisuje Tesařík.

Jeho tým mohl vedení v úvodní půlhodině ještě navýšit, ale Miklovič s Hrubošem velké šance neproměnili. „Byly tam i další náznaky, několik centrů proletělo malým vápnem,“ hlásí Tesařík. „Na začátku zápasu jsme hráli fakt dobře,“ přidává.

Karvinští ale pár nepříjemných situací ve vlastním pokutovém území přečkali a postupně začali taky hrozit. Vyrovnání zařídil ve 30. minutě Ojora, na konci první půle otočili výsledek Olochin s Akyniemim.

Hosty mohl do hry o body vrátit zpátky Jan Michalec, orazítkoval však pouze břevno. Konstrukce branky pomohla domácím i po změně stran, kdy do tyče pálil Miklovič.

„Možná že kdyby se nám podařilo snížit na 3:2, ještě jsme se mohli chytnout. Soupeř ale vzápětí přidal z brejku čtvrtý gól a bylo po zápase,“ pronesl Tesařík.

Strání dorazil Alochin, po něm skórovali ještě Baumgartner a Ayaosi.

Hosté ze Slovácka musí na debakl 1:6 rychle zapomenout. Už za týden hrají doma se Zlínem B. Souboj krajských rivalů začíná na Zelničkách v sobotu v 10.30.

Branky: 43. a 56. Alochin, 30. A. M. Ojora, 36. Akyniemi, 58. Baumgartner, 83. E. Ayaosi – 6. R. Haša.