Košík 0
máte dotaz na náš klub
1.FC Slovácko B 1.SC Znojmo FK ČSK Uherský Brod FC Hlučín FC Slovan Rosice FC Zbrojovka Brno B FC Zlín B FC Zlínsko FK Blansko FK Frýdek - Místek FK Hodonín FK Třinec MFK Karviná B SK HS Kroměříž SK Uničov TJ Start Brno TJ Unie Hlubina

Stadion na Zelničkách

Dlouho drželi bezbrankovou remízu, sahali po cenném bodu, při historické třetiligové premiéře ale nakonec vyšli fotbalisté Strání naprázdno. Nováček MSFL před více než šesti stovkami diváků podlehl favorizovanému Hlučínu 0:1. Nedělní bitvu na Zelničkách rozhodl v 75. minutě hostující kapitán Plesník.

Zápas měl slavnostní úvod. Starosta obce Antonín Popelka starší předal nejlepšímu střelci minulé divizní sezony Luboši Miklošovi křišťálovou kopačku. Slovenský kanonýr zaznamenal 34 branek a nový trenér Dušan Tesařík věří, že si nějaké góly nechal i na třetí ligu.

Fanoušci byli zvědaví hlavně na Romana Hašu. Jednatřicetiletý forvard přišel na Zelničky ve čtvrtek, kdy rozvázal smlouvu v prvoligové Skalici. V pátek si ve Strání zatrénoval, v neděli už navlékl dres s číslem 25 a odbyl si premiéru v novém klubu.

Hlučín byl v úvodu střetnutí aktivnější, střelu Kanii vyrazil domácí gólman Nemrava na roh. Pak se do šance tlačil Ptáček, obrana Strání ale dobře zasáhla. Po následném rohu pálil kapitán Plesník mimo.

Strání v první půli pozorně bránilo, trpělivě čekalo na chyby protivníka. Hostujícího gólmana přehazovali Hruboš s Miklovičem, z dálky ale mířili nepřesně.

Po půlhodině hry centroval z levé strany Nomilner, míč skončil na břevnu.

Severomoravané byli ale daleko nebezpečnější. Na konci první půli Smékal přiťukl Walovi, navrátilec z Kroměříže ale nepropálil Nemravu. Trestný kop Moučky zase prosvištěl nad břevnem.

Nováček i po změně stran favoritovi sympaticky vzdoroval, šance ale měli hlavně hosté. V 55. minutě po úniku a centru Waly mířil Kania ve vyložené pozici těsně vedle. Stejný hráč pak orazítkoval tyč.

Hlučín udeřil až čtvrt hodiny před koncem. Po standardní situaci Moučky balon propadl na malé vápno, kde se nejlépe zorientoval hostující kapitán Plesník a zblízka doklepl míči do sítě.

Celek z Uherskohradišťska se snažil o vyrovnání. Miklovič ale v zakončení neuspěl, Hruboš střílel do boční sítě.

Hlučín mohl své vedení v závěru ještě pojistit, ale střídající Abdoulkarim si na Nemravu nepřišel.

Fotbalisté Strání další zápas sehrají příští neděli dopoledne v Karviné, kde se postaví domácímu béčku. Hlučín už v pátek hostí doma Kroměříž.

Branka: 75. Radim Plesník.

Hlučín: Murin – Wala, Plesník, Šrek, Kolaska – Cabadaj (82. Kovala), Mládek (61. Buchvaldek) – Kania (82. Hasala), Smékal (72. Havran), Moučka – Ptáček (61. Abdoulkarim). Trenér: Černín.